Reklama

Niedziela Świdnicka

Sygnał Miłosierdzia 2023

Nowa Ruda-Słupiec. Sygnał Miłosierdzia

Od sześciu lat na obchody Bożego Ciała w naszej diecezji składają się nie tylko procesje eucharystyczne, ale i wyjątkowy koncert uwielbienia.

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

Boże Ciało

koncert uwielbienia

Nowa Ruda ‑ Słupiec

bp Adam Bałabuch

Sygnał Miłosierdzia

ks. Krzyszof Iwaniszyn

Hubert Gościmski

Repertuar składał się z utworów, których wymowa wpisywała się w przesłanie Bożego Ciała.

Repertuar składał się z utworów, których wymowa wpisywała się w przesłanie Bożego Ciała.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sygnał Miłosierdzia, bo to o nim mowa, z roku na rok gromadzi coraz większe grupy wiernych, którzy w radosny sposób – poprzez taniec i śpiew – chcą wielbić Boga. Tym razem do Nowej Rudy-Słupca przybyło ok. 1400 osób. Finałowy koncert stanowił zwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań artystów: zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Dyrygentem ponad 80-cio osobowej grupy chórzystów był Dominik Kozłowski, zaś nad grupą ponad 30-stu instrumentalistów czuwał Kacper Birula. Nieocenione było również wsparcie wolontariuszy i obsługi technicznej, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem koncertu.

To nie tylko koncert

Wiernych przybyłych do Nowej Rudy wraz z osobami łączącymi się za pomocą transmisji w social mediach oraz telewizji EWTN Polska przywitali Wojciech Budniak, jeden z organizatorów, i ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca przedsięwzięcia. Kapłan zwrócił uwagę, że przygotowanie koncertu było nie lada wysiłkiem dla osób w niego zaangażowanych, które mimo codziennych obowiązków poświęciły swój czas na udział w próbach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Hubert Gościmski

Od lewej: ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca i proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, i Wojciech Budniak, jeden z organizatorów.

Od lewej: ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca i proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, i Wojciech Budniak, jeden z organizatorów.

Reklama

– Wiecie dobrze, że ta niezwykła grupa nazwała się Rodziną Sygnału Miłosierdzia i to, co ich jednoczy, to właśnie Boże Miłosierdzie. Bóg daje im siłę, żeby pomimo wszelkich trudności mogli spotykać się na próbach i przygotowywać się do tego szczególnego wydarzenia – wskazywał ks. Krzysztof, mówiąc o istocie koncertu i jego przesłaniu łączącym się z obchodami Bożego Ciała. – Zgromadziliśmy się tutaj w ten uroczysty dzień, aby oddać chwałę Jezusowi. Do południa czyniliśmy to podczas procesji eucharystycznych, idąc z Jezusem w Najświętszym Sakramencie ulicami naszych miast i wiosek. Teraz przedłużamy tę modlitwę, dziękując Mu za to, że jest z nami obecny w Eucharystii. Zawierzamy Chrystusowi całe nasze życie, naszą ojczyznę, prosimy o pokój w Ukrainie i na całym świecie. To nie jest tylko koncert, to uwielbienie Jezusa – podkreślał.

Hubert Gościmski

Procesyjne wniesienie relikwii św. Siostry Faustyny.

Procesyjne wniesienie relikwii św. Siostry Faustyny.

Podczas koncertu na scenie obecna były relikwie św. Siostry Faustyny, a między kolejnymi utworami odczytywano fragmenty z jej Dzienniczka. Procesyjnie wniesiono również monstrancję z Najświętszym Sakramentem – modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Iwaniszyn, zaś uroczystego błogosławieństwa dokonał bp Adam Bałabuch.

Hubert Gościmski

Bp Adam Bałabuch udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Bp Adam Bałabuch udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W pełni gotowi

Na scenie zaprezentowało się międzypokoleniowe grono artystów, od dwunastoletniego chórzysty aż do ponadsiedemdziesięcioletniej chórzystki. Również repertuar był zróżnicowany, ale całość łączyło jasne przesłanie.

– Już podczas przygotowań każdy z nas wiedział, że pragniemy śpiewem chwalić Boga. Więc z nadejściem dnia, gdy mogliśmy na scenie zaprezentować efekty naszej pracy, towarzyszyła nam przede wszystkim wielka radość – mówiła po występie Paulina Król, jedna z chórzystek. – Przed koncertem zgromadziliśmy się wszyscy w noworudzkim kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na wspólnej Eucharystii. Od tego momentu byliśmy już spokojni i wiedzieliśmy, że możemy wyjść na scenę, bo jesteśmy w pełni gotowi.

Hubert Gościmski

Na scenie stanęło ponad 110 artystów wraz z dyrygentami: Dominikiem Kozłowskim i Kacprem Birulą.

Na scenie stanęło ponad 110 artystów wraz z dyrygentami: Dominikiem Kozłowskim i Kacprem Birulą.

Dodajmy, że koncert mógł być darmowy dla uczestników dzięki wsparciu finansowemu, jakie organizatorzy otrzymali od darczyńców - instytucji, lokalnych firm oraz osób prywatnych. Dodatkowe środki zostały przyznane z budżetu obywatelskiego miasta Nowa Ruda, budżetu Powiatu Kłodzkiego, a także budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


2023-06-08 23:00

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlą się i bawią z Jezusem

[ TEMATY ]

ERM

Nowa Ruda ‑ Słupiec

Andrzej Kruk

Siostry Terezjanki z dziećmi i młodzieżą z ERM-u

Siostry Terezjanki z dziećmi i młodzieżą z ERM-u

Dzieci i młodzież gromadząca się przy Jezusie Eucharystycznym przybyła do Nowej Rudy - Słupca, aby w ramach diecezjalnego spotkania ERM (Eucharystycznego Ruchu Młodych) modlić się wspólnie i cieszyć się sobą.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. miejscowym Domu Pomocy Społecznej, której przewodniczył neoprezbiter ks. Bartosz Tusiński. W homilii opiekun parafialnego ERM-u nawiązując do postawy apostołów krzyczących na łodzi do Jezusa o ratunek, zwrócił uwagę, aby w swoim codziennym życiu nigdy nie bać się wzywać pomocy Jezusa, który jest obecny zawsze przy nas – na łodzi naszego życia.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Poruszające świadectwa wiary na Mundialu 2026

2026-06-22 15:42

[ TEMATY ]

świadectwo wiary

mundial 2026

wikipedia/ProtoplasmaKid

Estadio Azteca (pol. Stadion Azteków) – stadion piłkarski w Meksyku, jeden z największych na świecie.

Estadio Azteca (pol. Stadion Azteków) – stadion piłkarski w Meksyku, jeden z największych na świecie.

Trwające od 11 czerwca Mistrzostwa Świata FIFA 2026, po raz pierwszy organizowane wspólnie przez Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk, gromadzą miliardy widzów na całym świecie. Oprócz sportowych emocji turniej stał się także okazją do publicznego świadectwa wiary wielu zawodników. Portal EWTN News zwrócił uwagę na, jak dotąd, pięć szczególnie wymownych świadectw.

Przed pierwszym meczem Chorwacji z Anglią reprezentanci Kristijan Jakić i Igor Matanović opowiedzieli podczas konferencji prasowej o roli wiary w swoim życiu. “Wiara jest bardzo ważna w moim życiu. Kiedy modlę się do Boga, mam poczucie, że ktoś mnie słucha, a to daje mi ogromną siłę” - powiedział Matanović. Jakić podkreślił natomiast, że dla Chorwatów wiara wyznacza drogę życia: “Jesteśmy krajem katolickim i myślę, że wiara reprezentuje całą naszą drużynę narodową. Oznacza dla nas bardzo wiele”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję