Reklama

Niedziela Wrocławska

ChwałaMu we Wrocławiu!

Na wrocławskim stadionie odbędzie się muzyczne uwielbienie na 30 tys. osób. – To nie jest koncert, na którym ma „zabłysnąć” jakaś gwiazda, ale czas uwielbienia Boga, czas „zaprzyjaźniania się” z Jezusem – mówi bp Maciej Małyga.

Niedziela wrocławska 19/2023, str. I

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Marcin Zieliński opowiadał o projekcie podczas spotkania we Wrocławiu

Marcin Zieliński opowiadał o projekcie podczas spotkania we Wrocławiu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To kontynuacja projektu, który po raz pierwszy odbył się w sierpniu ub.r. w łódzkiej Atlas Arenie. Na zaproszenie odpowiedziało wtedy 10 tys. osób – tyle, ile wynosiła pojemność trybun – a bilety rozeszły się w dwa tygodnie. Muzyczne uwielbienie organizuje Marcin Zieliński, popularny katolicki ewangelizator, wraz z Fundacją Rozpal Wiarę. – Każde miasto, diecezja ma swoją historię i my tym wydarzeniem chcemy być częścią Kościoła lokalnego. Nie chcemy tylko przyjechać, zrobić „show” i pojechać, ale pragniemy wzmocnić wiernych i Kościół wrocławski – podkreśla Marcin Zieliński. – W tym roku chcemy zorganizować modlitwę uwielbienia na 30 tys. osób. Wystąpią wspaniali muzycy, ale przede wszystkim ludzie wierzący, a nie tylko ładnie śpiewający, by była to przestrzeń duchowego spotkania. Pragniemy zrealizować to uwielbienie na najwyższym poziomie, bo wierzymy, że Bóg jest godny jakości i kreatywności, którą sam nas obdarował – zaznacza Marcin Zieliński. – Wiele środowisk dzięki temu wydarzeniu może stanąć razem, wspólnie się modlić, co nas bardzo cieszy. Wierzymy, że dzisiaj szczególnie potrzebne jest rozpalanie i dzielenie się wiarą z innymi – w czasach, kiedy często tej wiary brak. Takie uwielbienie to sposób, narzędzie, które Bóg nam daje na te czasy, aby przyciągnąć do Niego ludzi.

Reklama

Wydarzenie odbywa się pod patronatem archidiecezji wrocławskiej. – Bardzo się cieszę, że 8 lipca możemy spotkać się na stadionie we Wrocławiu, aby rozpalić nasza wiarę – mówi bp Maciej Małyga. – To nie jest koncert, na którym ma „zabłysnąć” jakaś gwiazda, ale czas uwielbienia Boga, czas „zaprzyjaźniania się” z Jezusem. Jest to wielka szansa dla naszego miasta, dla wszystkich ludzi wierzących – będziemy modlić się o dobre owoce – podkreśla bp Małyga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po zeszłorocznym uwielbieniu w Łodzi organizatorzy otrzymali wiele świadectw o nawróceniach czy uwolnieniach z nałogów. – Byliśmy w obecności Boga, który uwalniał, który przemieniał życie, który działał z mocą. Sześciogodzinne ekumeniczne uwielbienie, pięciu biskupów, dwóch arcybiskupów, pastorzy, liderzy wspólnot. Arcybiskup Grzegorz Ryś głosił do 10 tys. osób Kerygmat.Podczas uwielbienia spontanicznie proszono kapłanów o spowiedź – ludzie stali w czterogodzinnej kolejce, żeby się wyspowiadać – opowiada Marcin Zieliński i dodaje: – Naszym marzeniem było i jest, aby Polska napełniła się modlitwą uwielbienia, przez którą Bóg będzie dotykał nasze społeczeństwo. Wierzymy, że „ChwałaMu” we Wrocławiu będzie początkiem wielkich rzeczy.

Już na początku maja rusza sprzedaż biletów – więcej szczegółów na stronie www.rozpalwiare.pl.

2023-04-28 19:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: abp Kupny ustanowił Medal Świętej Jadwigi

[ TEMATY ]

Wrocław

abp Józef Kupny

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Dziś abp Józef Kupny ogłosił dekret ustanawiający Medal Świętej Jadwigi Śląskiej. To najwyższe odznaczenie, które w archidiecezji wrocławskiej będą mogły otrzymać osoby świeckie i konsekrowane, a także instytucje i osoby prawne.

Data ustanowienia odznaczenia nie jest przypadkowa, jako, że w archidiecezji wrocławskiej trwa Rok Jadwiżański, związany z obchodami 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej, Centralne obchody są przewidziane na 14 i 15 października w Międzynarodowym Sanktuarium w Trzebnicy. Wówczas zostaną wręczone pierwsze medale.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Polski jezuita zamordowany za pomoc Żydom - kandydatem na ołtarze

2026-06-23 16:21

[ TEMATY ]

O. Adam Sztark

Vatican Media/Centrum Heschela KUL

W przeddzień 90. rocznicy święceń kapłańskich o. Adama Sztarka powraca pamięć o jezuicie, który w czasie Zagłady ratował Żydów w Słonimie na Polesiu, a za udzielaną pomoc zapłacił życiem. Uhonorowany przez Instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, polski kapłan jest także kandydatem na ołtarze.

Dla Sylwii Sztark postać o. Adama Sztarka, brata jej dziadka, przez lata nabierała kolejnych znaczeń. „Dla mnie przede wszystkim był Sprawiedliwym wśród Narodów Świata” – mówi. Gdy w 2001 r. został uhonorowany przez Instytut Jad Waszem, uczyła się w liceum. „Byłam bardzo wzruszona i dumna jednocześnie, kiedy dowiedziałam się, że Adam został odznaczony tym medalem” – wspomina.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję