Historycy, przyrodnicy, dendrolog i ornitolog, a także opiekunowie muzealnych zbiorów podzielą się swoją wiedzą i rozpalą wyobraźnię wszystkich tych, którzy zjawią się w kolejne piątki na terenie warszawskiej perły.
Sława Łazienek Królewskich od momentu ich powstania rozlała się nie tylko poza obszar stolicy, ale także przekroczyła granice Polski. Nie inaczej jest i dzisiaj: monumentalny ogród wraz z obiektami, jest obowiązkową pozycją na turystycznej mapie. A w sercach nie tylko warszawiaków, to miejsce niemal zawsze pozostawiło ślad poprzez osobiste sytuacje. Bo któż nie przyszedł tutaj z rodzicami, nie umówił się na randkę lub z przyjaciółmi, czy w końcu – nie przyprowadził swoich dzieci?
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Łazienki Królewskie od kilku wieków są świadkiem i powiernikiem ludzkich sekretów. Nic dziwnego, gdyż podobnego piękna próżno szukać w Warszawie. W parku o powierzchni 76 ha znajduje się 8,5 tys. drzew i krzewów, w tym 4 pomniki przyrody.
Początki założenia ogrodu, sięgają XVII w. Wtedy to na zlecenie Stanisława Lubomirskiego wybudowano tu pawilon ogrodowy z łaźnią. W 1764 r. właścicielem obiektu został ostatni król Rzeczypospolitej Stanisław August.
Tematy i miejsca spotkań znajdziemy na stronie muzeum, ulotkach w kasach Podchorążówki, Starej Oranżerii oraz Stajniach Kubickiego.