Reklama

Niedziela Małopolska

Radość ze spotkania

Sobotni wieczór był dla młodzieży z małopolskich wspólnot czasem radosnego świętowania.

Niedziela małopolska 4/2020, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Spotkanie młodzieży

bp Janusz Mastalski

Anna Bandura

Wspólnoty młodzieżowe archidiecezji krakowskiej spotkały się na opłatku z bp. Mastalskim

Wspólnoty młodzieżowe archidiecezji krakowskiej spotkały się na opłatku z bp. Mastalskim

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Młodzi 18 stycznia licznie nawiedzili sanktuarium św. Jana Pawła II, aby wziąć udział w Mszy św., a następnie podzielić się opłatkiem z bp. Januszem Mastalskim. Podczas Eucharystii, poprzedzającej spotkanie opłatkowe wspólnot młodzieżowych archidiecezji krakowskiej, bp Mastalski zachęcił młodych, aby odważnie dawali świadectwo wiary w Jezusa: – Powinniśmy być ludźmi świadectwa, ludźmi, którzy w tych trudnych czasach, kiedy jest coraz więcej zachowań antyreligijnych i antykościelnych pokażą, że Kościół jest naszym domem.

Biskup Mastalski w homilii nawiązał m.in. do słów św. Jana Pawła II z ŚDM-u w Rzymie w 1985 r.: – „Życzę wam, ażeby drogi waszej młodości spotkały się z Chrystusem, abyście mogli wobec Niego potwierdzić świadectwem sumienia ten ewangeliczny kodeks moralności, do którego wartości zbliżyło się w jakiś sposób w ciągu pokoleń tylu ludzi wielkiego ducha”. I dodał: – Dla nas te słowa są aktualne. Nie wystarczy być raz w tygodniu na grupie apostolskiej czy oazie. To spotkanie musi trwać cały tydzień, cały miesiąc, cały rok. Dlaczego? Bo każdy z nas powinien świadczyć o godności Mistrza, Jezusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

W czasie Mszy św. udzielono błogosławieństwa małżeństwom z Domowego Kościoła, które w czasie zimowych ferii poprowadzą rekolekcje dla rodzin. W odpowiedzi członkowie wspólnoty podziękowali za życzliwość księdza biskupa i zapewnili go o modlitwie w jego intencji.

Rozpoczynając spotkanie opłatkowe w Centrum Jana Pawła II, ksiądz biskup życzył młodzieży dobrych ludzi na ich drogach. – W tym roku życzę wam przede wszystkim ludzi życzliwych, nie dwulicowych. Takich, którzy będą was bronić, gdy będziecie o coś oskarżeni lub podejrzani. Nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń – powiedział bp Mastalski. Po tych słowach zapewnił młodych, że zawsze mogą na niego liczyć, a on pozostaje do ich dyspozycji.

Spotkaniu opłatkowemu oraz liturgii towarzyszył radosny śpiew kolęd. O oprawę muzyczną zadbali członkowie scholi diecezjalnej Cantate Domino i Diecezjalnej Diakonii Muzycznej. Aleksandra Pionka z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wyraziła radość z udziału w sobotnim wydarzeniu: – Spotkanie jest wspaniałą okazją do tego, żeby poznać rówieśników z innych wspólnot. Pozwala też na przeżywanie radosnego, świątecznego czasu jeszcze raz.

Kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II ks. Mateusz Hosaja w rozmowie z Niedzielą przyznał, że obecność tak wielu przedstawicieli wspólnot młodzieżowych na styczniowej uroczystości napawa radością i dumą.

– Dzisiejszy opłatek jest emanacją radości. Ci młodzi ludzie są sercem tego Centrum, a przez swój entuzjazm i zaangażowanie są nadzieją Kościoła.

W „Opłatku Młodych” wzięły udział wspólnoty młodzieżowe archidiecezji krakowskiej, rodziny Domowego Kościoła oraz członkowie gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

2020-01-21 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilijne spotkanie kapłanów

Niedziela podlaska 1/2018, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Al. Bartosz Ojdana

Ks. Zbigniew Niemyjski przekazuje Biskupowi Betlejemskie Światło Pokoju

Ks. Zbigniew Niemyjski przekazuje Biskupowi Betlejemskie Światło Pokoju
Wśród nocnej ciszy... – to słowa kolędy, która w wigilijny wieczór zabrzmiała w wielu polskich domach. Śpiewem tej samej kolędy rozpoczęło się tegorocznej spotkanie wigilijne kapłanów diecezji drohiczyńskiej, które miało miejsce 23 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

"Wakacyjne Święto Polszczyzny" połączone z 80. urodzinami prof. Jana Miodka

2026-06-25 12:26

mat. pras

W sobotę 4 lipca we Wróblowicach wydarzenie poświęcone kulturze języka polskiego oraz jubileuszowi 80. urodzin prof. Jana Miodka. Wakacyjne Święto Polszczyzny potrwa od godziny 11.00 do 19.00 w Domu Chłopa przy ul. Długiej 20 i połączy wykład, biesiadę, koncerty, warsztaty oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. 

Profesor Jan Miodek od dekad pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych popularyzatorów poprawnej polszczyzny. Jego jubileusz stał się okazją do stworzenia wydarzenia, które łączy pokolenia i przypomina, że język jest przestrzenią spotkania, humoru i wspólnej kultury - zaznaczają organizatorzy. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję