Reklama

Niedziela Częstochowska

Warto próbować...

Niedziela częstochowska 13/2013, str. 2

[ TEMATY ]

koncert

Beata Pieczykura

Antonina Krzysztoń

Antonina Krzysztoń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

BEATA PIECZYKURA: - Pani piosenki budzą tęsknotę za innym światem, dobrem, Bogiem. Proszę powiedzieć, czym jest dla Pani wiara?

ANTONINA KRZYSZTOŃ: - Wiara daje kierunek mojemu życiu. Jest sensem, sensem wszystkiego, co przeżywam, czego doświadczam. Jest dla mnie głęboko związana z życiem.

- Co sprawia, że występuje Pani charytatywnie?

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Występuję charytatywnie, ponieważ mam takie przeświadczenie, że jeśli otrzymało się jakiś dar, to trzeba się nim dzielić. Z jednej strony cieszę się, że mogę robić w życiu coś, co kocham, a łaską jest, iż to daje utrzymanie mojej rodzinie i mnie; z drugiej strony uważam, że głosem powinnam służyć także nieodpłatnie. Propozycji koncertów charytatywnych jest dość dużo. Ostatnio jestem związana głównie z ruchem hospicyjnym i śpiewam dla hospicjów bezpłatnie.

- Co w przeżywaniu świąt Wielkiej Nocy jest dla Pani najważniejsze?

- Najważniejsze jest zmartwychwstanie Chrystusa. Świadomość, że dana jest nam ta tajemnica, ta nadzieja, ta radość, że zmartwychwstaniemy, ale zmartwychwstajemy ze swoich „śmierci”, przez które przechodzimy, żyjąc tutaj. Bóg wyciąga nas ze śmierci i to jest dla mnie najważniejsze. Te święta kojarzą mi się ze światłem, radością, wiosną, najczystszym źródłem, z którego możemy pić, aby żyć.

- Proszę o życzenia dla Czytelników…

- Życzę wam zmartwychwstania, pokoju, nadziei, dużo radości, uśmiechu, byście nie czuli się samotni, a jeżeli jesteście osamotnieni, żebyście nie odczuwali tej samotności, bo nigdy nie jesteście sami. Życzę wam, by to przyświecało wam w dni świąteczne, a także we wszystkie, które nastąpią; byśmy więcej się uśmiechali do siebie. Tego wam i sobie życzę. Kiedyś wymyśliłam sobie taką pokutę, że kilka razy w ciągu dnia będę uśmiechać się mimo wszystko i to nie było łatwe. Nie mówię tu o tych uśmiechach, które przychodziły naturalnie, ale o tych w sytuacjach niełatwych. Spróbujcie, choć dwa razy dziennie. Warto próbować...

2013-03-28 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigilia Artystyczna z udziałem Piotra Lempy

[ TEMATY ]

koncert

kolęda

Anna Wyszyńska

W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie odbyła się 13 grudnia Wigilia Artystyczna połączona z koncertem kolęd. Kolędy i bożonarodzeniowe pieśni śpiewał i do wspólnego śpiewania zapraszał Piotr Lempa – bas, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, Royal Academy of Music w Londynie oraz International Academy of Voice w Cardiff. Dyrektor MGS Anna Paleczek-Szumlas przedstawiając gościa powiedziała, że poznała go dwa lata temu podczas bożonarodzeniowego koncertu charytatywnego w Domu Pomocy Społecznej i od tamtego czasu starała się zaprosić go do Galerii.

Piotr Lempa, rodem z Dobrodzienia, ma silne związki z Częstochową, bowiem jego droga na światowe sceny rozpoczęła się w Akademickim Chórze Politechniki Częstochowskiej Collegium Cantorum, z którym występował w latach 1996-2000 w Polsce oraz w wielu krajach Europy, Azji i w USA. Piotr Lempa, zanim rozpoczął studia w akademiach muzycznych, ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej. Jako solista wystąpił na I roku studiów w Requiem Wolfganga A. Mozarta w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej wystąpił na III roku studiów w „Weselu Figara” W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie kreuje partie basowe na scenach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. W 2001 r. wystąpił z solowymi koncertami m. in. w Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center. Z orkiestrą Sinfonia Varsovia wystąpił w Carnegie Hall w Nowym Jorku na koncercie upamiętniającym Ignacego Jana Paderewskiego.
CZYTAJ DALEJ

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Diecezji Toruńskiej

2026-06-27 19:18

[ TEMATY ]

Toruń

Agata Pawluk

- Kto żyje Eucharystią, niesie Chrystusa innym. Uczeń Eucharystii staje się misjonarzem - mówił bp Arkadiusz Okroj podczas dzisiejszego Diecezjalnego Dzień Wspólnoty, który zorganizowany został w ramach Roku Eucharystii.

Spotkanie to zgromadziło ludzi z całej naszej diecezji, których pragnieniem serca było stworzyć wspólnotę, uwielbiać Pana Jezusa i spędzić miło czas na słuchaniu, rozmowach i dzieleniu się dobrem.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Wenezueli

2026-06-28 13:08

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

W pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański, Ojciec Święty zapewnił o modlitwie w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Wenezueli i ich bliskich i podziękował wszystkim, którzy niosą pomoc po kataklizmie.

Pozdrowienia po modlitwie Anioł Pański Papież rozpoczął od nawiązania do tragicznego trzęsienia ziemi w Wenezueli, które pochłonęło co najmniej 1400 ofiar i wskutek którego co ok. 64 tys. wciąż jest zaginonych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję